Ndërlidhjet

Khatami: Politika e Iranit varet nga SHBA-të


Lideri suprem iranian, Ayatollah Ali Khamenei, tha sot se vendi i tij ka gatishmëri për ta ndryshuar politikën ndaj Shteteve të Bashkuara, nëse Uashingtoni e ndryshon qasjen e tij ndaj Iranit.

Por, ai theksoi se nuk ka parë dëshmi se Uashingtoni po e bënte këtë, përkundër mesazhit të presidentit Barack Obama për Iranin.

Në këtë mesazh, zoti Obama bëri thirrje për një "fillim të ri" në marrëdhëniet ndërmjet Shteteve të Bashkuara dhe Iranit.
XS
SM
MD
LG