Ndërlidhjet

Boks: Klitschko konfirmon titullin kampion


Ukrainasi Vitali Klitschko ka mbrojtur titullin e tij të kampionit në box pas fitores me boksierin kubanez Juan Carlos Gomez.

Fitorja me nokaut e boksierit të peshave të rënda ishte një rekord i ri për boksierin që tashmë numëron 37 fitore dhe dy humbje.
XS
SM
MD
LG