Ndërlidhjet

Shqipëria kaplohet nga moti i keq


Shqipëria është kapluar nga moti i keq dhe me reshje të shumta bore. Bora ka bllokuar një numër fshatrash në veri të vendit dhe disa akse rrugore në veri dhe në jug të Shqipërisë mbeten të pakalueshme.

Puka, Dibra, Korça, Elbasani dhe Gjirokastra janë disa nga rrethet më të prekura nga moti i keq.
XS
SM
MD
LG