Ndërlidhjet

SHBA, NATO diskutojnë për Afganistanin


Shtetet e Bashkuara dhe aleatët e NATO-s sot do ta diskutojnë rishqyrtimin e strategjisë amerikane për Afganistanin.

Përfaqësuesi special amerikan për Afganistanin dhe Pakistanin, Richard Holbrooke, u takua me sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Jaap de Hoop Scheffer para takimit të 26 ambasdadorëve të aleancës.

Nuk janë bërë publike njoftime tjetra për takimin.
XS
SM
MD
LG