Ndërlidhjet

Thaçi zbulon pllakën përkujtimore për NATO-n


Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, sot në Bllacë të Hanit të Elezit e zbulon një pllakë përkujtimore, me rastin e 10 vjetorit të intervenimit ushtarak të NATO-s kundër ish Jugosllavisë.

Poashtu sot, në Gllogjan të Deçanit, mbahet manifestimi qendror, që shënon 11 vjetorin e Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Dukagjin dhe 10 vjetorin e intervenimit të NATO-s.
XS
SM
MD
LG