Ndërlidhjet

Berisha viziton Sarajevën


Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha po viziton Bosnjë-Hercegovinën ku është takuar me presidencën trepalëshe. Forcimi i marrëdhënieve ekonomike dhe politike mes dy vendeve ka qenë në qendër të takimit.

Berisha gjatë ditës ka nënshkruar me qeverinë boshnjake Marrëveshjen e Lëvizjes së Lirë mes dy vendeve.

Të dyja palët thanë se po shohin mundësinë e hapjes së ambasadave në kryeqytetet përkatëse.
XS
SM
MD
LG