Ndërlidhjet

Rusi: Vritet kryebashkiaku dhe një zyrtar


Kryebashkiaku i qytetit verior rus Kirovsk dhe një zyrtar i lartë janë vrarë sot në zyrën e kryetarit të bashkisë.

Kryebashkiaku Ilya Kelmanzon dhe kreu i shërbimeve komunale, Sergei Makimov, janë qëlluar për vdekje nga një biznesmen lokal pas takimit që patën me të.

Vrasësi pastaj e ka vrarë veten.

Kirovsk është një qytet në rajonin verior Murmansk, me një popullatë prej afro 40 mijë banorë.
XS
SM
MD
LG