Ndërlidhjet

Zgjidhet pasardhësi i El Baradejt


Agjencia Ndërkombëtare për Energji Bërthamore do të fillojë sot zgjedhjen e pasardhësit të drejtorit të deritashëm të përgjithshëm, Mohamed El Baradej, i cili tërhiqet nga kreu i kësaj organizate pas tre mandateve që kanë zgjatur 12 vjet.
Favoritë për këtë post janë diplomati japonez, Juki Amano dhe jugafrikani, Abdul Minti, i njohur si veteran në negociatat për çarmatim dhe si luftëtar kundër aparthejdit.
XS
SM
MD
LG