Ndërlidhjet

Klinton: Rinia meksikane ta luftojë korrupcionin


Sekretarja amerikane e Shtetit, Hilari
Klinton, u ka bërë thirrje të rinjëve në Meksikë që të fillojnë reformat demokratike dhe ta luftojnë korrupsionin në momentet kur vendi i tyre po kalon nëpër një periudhë kritike, njoftojnë agjencitë.
Këto komente zonja Klinton i ka bërë përpara studentëve në universitetin e Monterejt.
Rinia meksikane mund të jetë forcë, e cila ndryshon gjërat në këtë periudhë tejet kritike në historinë e këtij vendi, dhe unë ju bëjë thirrje që mos ta lëshoni këtë rast dhe t'i bashkoni forcat në këtë betejë, ka theksuar Sekretarja e Shtetit amerikan, Hilari Klinton.
Ajo ka premtuar gjatë vizitës në Meksikë se SHBA-të do ta ndihmojnë fqinijn e tyre në luftën kundër kartelave narkotike përgjatë kufirit ndërshtetëror.
XS
SM
MD
LG