Ndërlidhjet

Indonezi: Nga shpërthimi pendës 50 të vdekur


Të paktën 50 njerëz kanë humbur jetën dhe disa qindra shtëpi janë vërshuar sot në mëngjes pas shpërthimit të pendës në një paralagje të Xhakartës, kanë njoftuar autoritetet indoneziane.
Bëhet e ditur se penda kishte shpërthyer për shkak të trysnisë nga sasia e madhe të ujit pas reshjes së shirave të mëdha.
XS
SM
MD
LG