Ndërlidhjet

Pragë: Takohen ministrat e jashtëm të BE-së


Ministrat e jashtëm të vendeve të Bashkimit Evropian do të zhvillojnë sot dhe nesër në Çeki një takim joformal, në të cilin do marrin pjesë edhe homologët e tyre nga vendet e Ballkanit Perëndimor.
Tema të takimit do të jenë zhvillimet në Lindjen e Afërt, misioni policor i BE-së në Afganistan, dhe partneriteti i vendeve të Evropës Lindore drejt integrimit në Bashkimin Evropian.
XS
SM
MD
LG