Ndërlidhjet

Ban: Kriza ekonomike çon në kriza politike


Kreu i Kombeve të Bashkuara Ban ki Moon tërhoqi vëmendjen se kriza globale ekonomike mundet lehtësisht të çojë në krizë politike.

"Jam i shqetësuar se nëse nuk e adresojmë këtë çështje si duhet kjo mund të çojë në zhvillime alarmante si jostabiliteti politik dhe krizat politike", tha Ban në Moskë.
XS
SM
MD
LG