Ndërlidhjet

Londër: Protesta kundër samitit G-20


Mijëra demonstrues kanë protestuar sot në Londër duke kërkuar aksione kundër varfërisë dhe për vende të punës, para samitit të 20 vendeve të zhvilluara industrialisht, që mbahet në Londër javën e ardhshme.

Protestuesit, në mesin e të cilëve kishte edhe anëtarë të sindikatave, agjenci humanitare dhe disa grupe fetare, kanë kërkuar që liderët e 20 vendeve, "t'i kenë parasysh së pari njerëzit", kur të diskutojnë për t'i gjetur mënyrat për dalje nga kriza globale ekonomike.
XS
SM
MD
LG