Ndërlidhjet

Holbrooke: Pjesëmarrja e Iranit – e dobishme


I dërguari amerikan për Afganistanin dhe Pakistanin, Richard Holbrooke, e ka mirëpritur paralajmërimin për pjesëmarrjen e Iranit në një konferencë ndërkombëtare për Afganistanin, që mbahet javën e ardhshme në Hagë të Holandës.

Zoti Holbrooke i tha televizionit amerikan se pjesëmarrja e Iranit është "hap përpara".Sipas tij, Irabi dhe Shtetet e Bashkuara, që nuk kanë marrëdhënie diplomatike për afro tri dekada, kanë interesa të përbashkëta në sigurimin e stabilitetit në Afganistan.
XS
SM
MD
LG