Ndërlidhjet

Zgjedhje parlamentare në Mal të Zi


Mali i Zi zhvillon sot zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Anketat e opinionit nxjerrin fitues koalicionin e kryeministrit Milo Gjukanoviç. Gjukanoviç është në pushtet prej 20 vitesh.

Ai kërkoi zgjedhjet e parakohshme 18 muaj më herët me justifikimin se donte një mandat të qartë për reformat që e afrojnë vendin me BE-në dhe NATO-n.
XS
SM
MD
LG