Ndërlidhjet

Rusia, Serbia, BH shpresojnë kualifikimin


Rusia, Serbia dhe Bosnje-Hercegovina ende shpresojnë për një mundësi kualifikimi në finalet e kampionatit botëror të futbollit që do të mbahet në Afrikën e Jugut.

Në ndeshjet eleminatore Rusia mundi Azerbaxhianin duke zënë vendin e dytë në grup, pas Gjermanisë. Serbia kryeson grupin shtatë pas fitores ndaj Rumanisë. Bosnja arriti në vendin e dytë, pas Spanjës në grupin e pestë, pasi mundi 4-2 Belgjikën. Spanja shënoi një tjetër fitore 1-0 ndaj Turqisë.
XS
SM
MD
LG