Ndërlidhjet

Pakistan: Talebanët rrëmbyen 11 policë


Zëdhënësi i qeverisë së Pakistanit tha se militantët talebanë kanë rrëmbyer 11 policë në një sulm afër kufirit me Afganistanin.

Njoftohet se militantët e kanë sulmuar postbllokun e policisë, dhe pastaj janë larguar me policët.

Rrëmbimi ka ndodhur në të njëjtin rajon ku të premten një sulmues vetëvrasës shkaktoi vdekjen e më shumë se 35 njerëzve në një xhami.
XS
SM
MD
LG