Ndërlidhjet

Kandahar: 8 të vdekur nga shpërthimi


Të paktën tetë njerëz e humbën jetën dhe gjashtë janë plagosur kur një sulmues e hodhi veten në erë brenda një stacioni policie në provincën jugore afgane, Kandahar.

Sulmi ka ndodhur në distriktin Dun, afër qytetit Kandahar.

Një zyrtar lokal tha se në mesin e viktimave ka policë dhe civilë.

Zona e Kandaharit është vendstrehim i talebanëve.
XS
SM
MD
LG