Ndërlidhjet

Clinton: Holbrooke takoi diplomatin iranian


Sekretarja e shtetit, Hillary Clinton, tha se i dërguari amerikan në Afganistan dhe Pakistan, Richard Holbrooke, ka mbajtur një takim të mirë dhe të paplanifikuar me zëvendës ministrin e jashtëm iranian, Mohammed Mehdi Akhoundzadeh, sot në Hagë.

Sekretarja Clinton tha se ky takim "nuk ishte fokusuar në asgjë substanciale, por politikanët janë marrë vesh që të mbesin në kontakt".
XS
SM
MD
LG