Ndërlidhjet

Afganistan: Vriten 30 militantë


Ministria e Brendshme e Afganistanit tha se forcat amerikane dhe ato afgane kanë vrarë rreth 30 militantë në një operacion në provincën jugore Helmand.

Në betejën që u zhvillua të martën në rajonin Kajaki, gjithashtu janë plagosur afro 20 militantë.

Provinca Helmand është rajoni më i madh në botë për kultivimin e opiumit.
XS
SM
MD
LG