Ndërlidhjet

Londër: Vazhdojnë protestat


Takimi i G20-ës, përfaqësuesve të 20 ekonomive më të mëdha në botë, fillon sonte me një darkë pune e do të vazhdojë edhe të enjten.

Në Londër mijëra njerëz po protestojnë në zonën ku janë të përqëndruara kompanitë financiare dhe bursa.

Aktualisht protestuesit gjenden para Bankës së Anglisë. Bankierët kanë provokuar fërshëllima dhe zemërimin e demonstruesve pasi kanë nxjerrë nëpër dritare banknota prej 10 paundësh.
XS
SM
MD
LG