Ndërlidhjet

Shqipëria e Kroacia hyjnë në NATO


Shqipëria dhe Kroacia sot i janë bashkuar NATO-s, duke e çuar në 28 numrin e vendeve anëtare të Aleancës.

Ambasadori i Shqipërisë në Uashington Aleksandër Sallabanda dhe ajo kroate Kolinda Grabar-Kitaroviç përfaqësuan vendet e tyre në ceremoninë e zhvilluar në Departamentin e Shtetit. Ceremonia u drejtua nga nënsekretari amerikan i Shtetit James Steinberg.
XS
SM
MD
LG