Ndërlidhjet

SHBA-Kinë, dialog strategjik


Shtëpia e Bardhë njofton se presidenti amerikan ka pranuar ftesën e homologut të tij kinez, Hu Jintao për të vizituar Kinën në fund të këtij viti. Obama dhe Hu u takuan në prag të takimit të G20-ës në Londër.

Të dy presidentët ranë dakord që "të rrisin bashkëpunimin dhe bashkërendimin në çështjet globale financiare dhe ekonomike".

Të dyja vendet do të krijojnë forumin e dialogut strategjik Kinë-SHBA.
XS
SM
MD
LG