Ndërlidhjet

Gashparoviç: Sllovakia nuk do të njohë Kosovën


Presidenti sllovak Ivan Gashparoviç ka ripërsëritur sot gjatë takimit me shefin e diplomacisë serbe, Vuk Jeremiç, se Sllovakia nuk do ta njohë Kosovën.

Siç njoftoi kabineti i tij, Gashparoviç është interesuar për zhvillimet më të fundit në Kosovë, në veçanti për marrëdhëniet mes serbëve dhe shqiptarëve, ndërsa Jeremiç ka tërhequr vërejtjen se shpallja e pavarësisë së Kosovës i ka përkeqësuar marrëdhëniet ndërmjet dy popujve.
XS
SM
MD
LG