Ndërlidhjet

Kongresi, plan buxhet të ngjashëm me Obamën


Të dyja dhomat e Kongresit amerikan kanë miratuar planin për buxhetin e vitit 2010. Ky plan buxhet është shumë i ngjashëm me atë të propozuar nga presidenti Obama, që kap shifrën prej 3.5 trilion dollarë.

Buxheti i Kongresit nuk është detyrues, por vendos parametrat për shpenzimet dhe politikën fiskale për vitin e ardhshëm fiskal.

Senati dhe Dhoma e Përfaqësuesve hodhën poshtë propozimet e republikanëve për shkurtim taksash.
XS
SM
MD
LG