Ndërlidhjet

Bllagojeviç përballet me akuzat


Janë ngritur 19 akuza ndaj Millorad Bllagojeviçit, ish guvernator i shtetit të Illinoisit. Akuzat lidhen me korrupsion dhe keqpërdorim të detyrës për përfitime personale. Në mesin e akuzave është dhe përpjekja për të shitur vendin e lënë bosh në Senat nga Barack Obama pas zgjedhjes së tij president i SHBA-ve.

Bllagojeviç u arrestua katër muaj më parë, por deri tani nuk ka pranuar asnjë nga akuzat.
XS
SM
MD
LG