Ndërlidhjet

Nju Jork: 14 të vrarë


14 veta janë vrarë të premtën vonë në Nju Jork pasi që një sulmues i armatosur kishte hapur zjarrë në një qendër për emigrantët në Bingamton.
Trupi i sulmuesit 40 vjeçar është gjetur në një zyrë dhe supozohet se ai kishte bërë vetëvrasje.
Nga ndërtesa ku emigrantët bënin provimin për marrjen e nënshtetësisë amerikane ishin evakuar 37 veta që më heret ishin zënë peng.
Shumica e të vrarëve nuk ishin shtetas të SHBA-ve.
XS
SM
MD
LG