Ndërlidhjet

Penhian: Raketa lansohet ndërmjet 4 dhe 8 prillit


Koreja Veriore do të lansoi raketën me rreze të gjatë veprimi ndërmjet 4 dhe 8 prillit, bënë të ditur agjencia e lajmeve e këtij vendi KCNA.
Shtetet e Bashkuara, Japonia dhe Koreja Jugore thonë se lansimi është një testim i raketave me rreze të gjatë veprimi që mund të godasin Alaskën.
Dje presidenti amerikan Barack Obama tha se bashkësia ndërkombëtare do të reagoj nëse Koreja Veriore shkon përpara me planet për lansimin e raketës.
XS
SM
MD
LG