Ndërlidhjet

Vriten 20 kryengritës afganë


Trupat afgane dhe amerikane kanë vrarë 20 kryengritës në luftimet tokësore dhe goditjet ajrore në krahinën jugore Helmand të Afganistanit. Ushtarakët amerikanë kanë thënë se luftimet shpërthyen në vendin Kajaki pasi që një patrullë ishte sulmuar nga Talibanët.
Afganistani jugor është fushëbetaja kryesore e kryengritësve.
XS
SM
MD
LG