Ndërlidhjet

Gjermani: Zjarr në Gjykatë


Dy persona janë vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur kur një person i armatosur hapi zjarr në Gjykatën e Landshutit në Bavari.

Policia gjermane tha se i armatosuri hapi zjarr në salla të ndryshme të Gjykatës. Përpara se të fillonte gjakderdhjen personi i armatosur po ndiqte një çështje gjyqësore trashëgimie.
XS
SM
MD
LG