Ndërlidhjet

Fidel Kastro takoi kongresmenë amerikanë


Ish presidenti kubanez, Fidel Kastro, është takuar me anëtarë të Kongresit amerikan, të cilët qëndruan në Kubë për vizitë disaditëshe me qëllim të inicimit të dialogut midis SHBA-ve dhe autoriteteve kubaneze.
Zëdhënësi i përfaqësisë amerikane në Havanë, Greg Adams, ka deklaruar se gjashtë anëtarë të Kongresit nga radhët e demokratëve kanë qëndruar pesë ditë në Kubë, ku janë takuar edhe me presidentin, Raul Kastro.
XS
SM
MD
LG