Ndërlidhjet

Bagdad: 7 të vrarë, 23 të plagosur


Të paktën shtatë njerëz e kanë humbur jetën dhe 23 janë plagosur nga shpërthimi afër një tempulli shiit në kryeqytetin irakian.

Shpërthimi i sotëm është i treti me radhë në tri ditët e fundit.

Për shpërthimet e fundit, kryeministri Nouri al-Maliki i ka akuzuar Al Kaedan dhe përkrahësit e ish partisë në pushtet Baath.
XS
SM
MD
LG