Ndërlidhjet

Irani, së shpejti në bisedime?


Irani do të studiojë detajet e ofertës së perëndimit përpara se të fillojë bisedimet për programet bërthamore.

Oferta për bisedime u bë nga Shtetet e Bashkuara, Rusia, Kina, Gjermania, Franca dhe Britania.

Administrata Obama deklaroi se do t'i bashkohet vendeve të tjera dhe do të jetë e pranishme në bisedimet me Iranin.
XS
SM
MD
LG