Ndërlidhjet

Turqi: 29 të arrestuar për lidhje me Al Kaedan


Policia turke ka arrestuar sot 28 persona që dyshohen se kanë lidhje me rrjetin Al Kaeda.

Agjencia Anatolia citoi guvernatorin lokal, Mehmet Kiliclar të ketë thënë se të dyshuarit janë arrestuar në operacione simultane në disa paralagje të qytetit Eskishehir.

Celulës turke të Al Kaedas iu mvesh përgjegjia për shpërthimet e kamionëve kundër dy sinagogave, konsullatës britanike dhe bankës Britanike në Stamboll në vitin 2003, kur 63 njerëz u vranë dhe qindra u plagosën.
XS
SM
MD
LG