Ndërlidhjet

Shakashvili refuzon dorëheqjen


Presidenti i Gjeorgjisë Mikheil Shakashvili ka deklaruar se nuk do të dorëzohet para kërkesave të opozitës e cila i ka kërkuar dorëheqjen.
Rreth 60 mijë veta kanë demonstruar të entjen në Tbilisi, ndërsa protesta pritet të ketë edhe sot. Ata kanë akuzuar presidentin Shakashvili për ngecje të demokracisë dhe për drejtim jo të duhur të luftës me Rusinë gjatë vitit të kaluar.
Opozita ka thënë se nuk do të ndalë protestat deri në dorëheqjen e Shakashvilit.
XS
SM
MD
LG