Ndërlidhjet

Irak: 9 të vrarë, 20 të plagosur


Policia irakiane tha se nëntë njerëz e humbën jetën dhe më shumë se 20 u plagosën sot kur një sulmues vetëvrasës goditi një grup të milicisë sunite në provincën Babel.

Raportohet se pjesëtarët e milicisë ishin mbledhur për t'i marrë rrogat.

Milicia shiite, e cila është përkrahur nga Shtetet e Bashkuara, ndihmoi në frenimin e dhunës në Irak pasi i braktisi grupet kryengritëse.
XS
SM
MD
LG