Ndërlidhjet

Shpallet gjendje e jashtëzakonshme në Tajlandë


Autoritetet e Tajlandës kanë shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në Bangkok dhe rrethinën e këtij qyteti, kanë bërë të ditur agjencitë e lajmeve.
Televizioni shtetëror ka informuar se autoritetet kanë miratuar këtë vendim për shkak të "keqësimit të situatës" dhe grupeve që "nxisin trazira".
Demonstruesit dje kishin penguar mbajtjen e samitit të vendeve të ASEAN-it, ndërsa sot heret në mëngjes është arrestuar lideri i demonstruesve.
XS
SM
MD
LG