Ndërlidhjet

Iraku, Turqia, SHBA-ja, bashkë kundër PPK-së


Iraku, Turqia dhe Shtetet e Bashkuara kanë rënë dakord të rrisin bashkëpunimin dhe shkëmbimin e informacioneve nga shërbimet e zbulimit lidhur me Partinë Punëtore të Kurdistanit. Lajmi u bë i ditur nga zyrtarët irakianë.

PPK-ja cilësohet si terroriste nga Turqia, SHBA—ja dhe BE-ja.

PPK-ja organizon sulme kundër caqeve turke nga veriu i Irakut, rajon i banuar me shumicë turke.
XS
SM
MD
LG