Ndërlidhjet

Sulmohet depoja e NATO-s


Militantët kanë sulmuar një nga qendrat e furnizimit të trupave të NATO-s në Pakistan.

Policia pakistaneze njoftoi se 150 militantë sulmuan depon e NATO-s nga e cila furnizohen trupat ndërkombëtare në Afganistan, duke djegur tetë kamiona dhe kanë plagosur tre roje.
XS
SM
MD
LG