Ndërlidhjet

Ankara: Arrestohen 3 akademikë


Policia e Turqisë ka arrestuar 3 akademikë me arsyetimin se kishin përgatitur grushtet për përmbysjen e qeverisë, raporton agjencia e lajmeve Anadollia. Në mesin e të arrestuarve është Mehmet Heberal, rektor i Univerzitetit Bashkent në Ankara dhe 2 ish rektor univerzitar. Aksioni i policisë ka tensionuar raportet ndërmjet Partisë së progresit në pushtet dhe grupeve sekulare duke përfshirë edhe armatën.
XS
SM
MD
LG