Ndërlidhjet

Ivanov: Duhet gjetur kompromis me Greqinë


Presidenti i ri i Maqedonisë Xhorgji Ivanov ka deklaruar se në kontestin ndërmjet Shkupit dhe Athinës rreth emrit duhet gjetur një "kompromis të arsyeshëm". Këto komente Ivanov i ka bërë pas një takimi me liderin e BDI-së Ali Ahmeti. I pyetur për kompromisin Ivanov ka thënë se kontesti rreth emrit me Greqinë është çështje e ekipit negociator.
XS
SM
MD
LG