Ndërlidhjet

12 milardë euro për rindërtim pas tërmetit


Rindërtimi i rajonit Abruço në pjesën qendrore të Italisë, pas tërmetit të javës së kaluar, do të kushtojë 12 miliardë euro, ka thënë ministri i Brendshëm italian, Roberto Maroni.

Tërmeti, që la të vdekur 294 veta dhe mbi 40 mijë banorë pa kulm mbi kokë, ka goditur Italinë në kohën e recesionit më të madh që po pëson ky vend që nga Lufta e Dytë Botërore, ka thënë Maroni.
XS
SM
MD
LG