Ndërlidhjet

Uashingtoni i shqetësuar për gjendjen në Moldavi


Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shfaqur shqetësimin e tyre për gjendjen në Moldavi pas dhunës së 7 prillit, për shkak të raporteve që njoftojnë për keqtrajtimin e qytetarëve të arrestuar dhe për frikësimin e studentëve dhe gazetarëve, ka bërë të ditur Departamenti i Shtetit. Uashingtoni zyrtar i ka bërë thirrje Qeverisë së Moldavisë që të veprojë në pajtim me ligjet dhe obligimet ndërkombëtare kur bëhet fjalë për opozitën, protestuesit dhe mediet.
XS
SM
MD
LG