Ndërlidhjet

I dërguari amerikan takohet me Abbasin


I dërguari amerikan për Lindjen e Mesme, George Mitchell takohet në Bregun Perëndimor me presidentin e autoritetit palestinez Mahmud Abbas.

Gjatë ditës së djeshme në Jerusalem Mitchell u takua me kryeministrin dhe ministrin e jashtëm izraelit.

Netanajhu ka kërkuar nga Mitchell që palestinezët të njihnin shtetin e Izraelit si shtet hebrej e më pas të fillojnë bisedimet për shtetësi.
XS
SM
MD
LG