Ndërlidhjet

BH: Kryeministri akuzohet për korrupsion


Kryeministri i Federatës boshnjako-kroate në Bosnjë-Hercegovinë, Nedzad Brankoviç akuzohet për abuzim me detyrën. Së bashku më të akuzohet dhe ish kryeministri Edhem Biçakçiç. Lajmi bëhet i ditur nga prokuroria e Sarajevës.

Të dy akuzohen lidhur me një çështje pronësie në vitin 2000, gjatë së cilës kanë keqpërdorur pushtetin.
XS
SM
MD
LG