Ndërlidhjet

SHBA-ja bojkoton konferencën e KB për racizmin


SHBA-të do të bojkotojnë konferencën e Kombeve të Bashkuara kushtuar racizmit, e cila mbahet javën e ardhshme për shkak të gjuhës jo adekuate që përmban dokumenti i këtij takimi për Izraelin dhe Perëndimin, ka deklaruar zëdhënsi i Departamentit të Shtetit, Robert Vud.
Ai ka theksuar se SHBA-të nuk do të marrin pjesë në këtë konferencë pasi në tekstin e saj përfundimtar nuk janë marrë parasysh vërejtjet e Uashingtonit për qëndrimet antiamerikane dhe antiperëndimore.
XS
SM
MD
LG