Ndërlidhjet

Çeki: Neonacistët marshojnë qetë


Rreth 400 neonacistë nga Çekia, Gjermania , Sllovakia dhe Hungaria kanë marshuar mbrëmë qetë në veri të Çekisë, përkundër paralajmërimeve të policisë se do të ndalojë këtë aktivitet të ekstremistëve.
Bëhet e ditur se forca të mëdha policore kanë penguar rreth 200 anarkistë, të cilët kanë tentuar të sulmojnë neonacistët e mbledhur.
XS
SM
MD
LG