Ndërlidhjet

OJQ-të: Irani t'i japë fund diskriminimit


Grupet e të drejtave të njeriut kanë kërkuar nga presidenti iranian Mahmud Ahmadinexhad që të eleminojë diskriminimin kundër pakicave fetare, kombëtare dhe grave. Thirrja për Ahmadinexhadin vjen një ditë para fillimit të konferencës kundër racizmit në Gjenevë.

Ahmadinexhadi do të jetë i vetmi kryetar shteti që pritet t'i drejtohet konferencës kundër racizmit në ditën e parë të punës.
XS
SM
MD
LG