Ndërlidhjet

Al Maliki: Rreziku nga terrorizmi, i pranishëm


Rreziku nga "celulat terroriste" nuk është zhdukur, deklaroi kryeministri irakian Nuri al Maliki.

Al Maliki theksoi gjatë takimit me zyrtarë të lartë të policisë tha se Iraku "nuk do të jetë në gjendje të ruajë sigurinë dhe stabilitetin pa rindërtimin e vendit dhe pa investime".

560 mijë policë dhe 260 mijë ushtarë irakianë do të marrin më shumë përgjegjësi derisa trupat amerikane përgatiten të tërhiqen nga Iraku.
XS
SM
MD
LG