Ndërlidhjet

Fillon Konferenca për racizmin


Konferenca e Kombeve të Bashkuara për racizmin fillon sot në Gjenevë, në një atmosferë të tendosur, për shkak të paralajmërimit të disa shteteve se nuk do të marrin pjesë në të, si dhe të pjesëmarrjes së presidentit iranian, Mahmud Ahmadinexhad, bëjnë të ditur agjencitë e lajmeve.

SHBA-të, Gjermania, Holanda, Australia, Kanadaja, Izraeli dhe Italia do ta bojkotojnë këtë konferencë nga frika se vendet myslimane mund ta shfrytëzojnë atë për ta kritikuar Izraelin.
XS
SM
MD
LG